Системи організації турнірів

Система визначення переможця, жеребкування пар для кожного матчу і кваліфікації до наступних турів регламентуються для кожного турніру правилами змагань.

Кругова система — це система розіграшів у спортивних змаганнях згідно з якою кожен учасник турніру грає з усіма іншими учасниками (кожен грає з кожним).
Ця система вважається найбільш справедливою, але при цьому порівняно з іншими турнірними системами, потребує великої кількості ігор, відповідно і часу затраченого на увесь турнір чи раунд. В одноденних турнірах використовується при малій кількості учасників.

Олімпійська система, плей-оф, кубкова система — це система з іграми на виліт. Кубоква — це система, коли всі ігри в турнірі на виліт. Плей-оф же проводиться після  попереднього етапу, який проводився за іншою системою(кілька груп чи швейцарка)

Швейца́рська систе́ма (швейцарка) — турнірна система, при якій у кожному наступному турі зустрічаються супротивники з однаковою або близькою кількістю перемог. За швейцарською системою проводяться змагання з великою кількістю учасників у разі, коли недоцільна система з вибуванням.

При застосуванні швейцарської системи в першому турі пари супротивників визначаються жеребкуванням. В кожному наступному між собою грають ті гравці, які мають однакову кількість перемог. Іноді це неможливо, наприклад, якщо кількість гравців з певною кількістю перемог непарна. В такому разі один із гравців опускається або підіймається в групу гравців із вищою або нижчою кількістю перемог.

При застосуванні швейцарської системи бажано мати парну кількість гравців, щоб у кожному турі для кожного гравця знайшовся супротивник. При непарній кількості гравців, запроваджують фіктивного гравця, який програє усі партії, а один із гравців у кожному турі відпочиває — йому зараховується перемога над фіктивним гравцем.
Кількість турів при швейцарській системі визначається часовими рамками, в яких проводиться тунір. Вона більша від кількості турів, потрібних при застосовуванні системи з вибуванням принаймні на два-три тури.
Переможець турніру визначається за кількістю набраних очок. При рівній кількості набраних перемог застосовуються додаткові показники. Зазвичай першим із них є сума перемог супротивників — бухольц.

Систе́ма Макмагона — схема проведення спортивних змагань, в основі якої лежить швейцарська система, але гравці мають різну кількість очок уже перед початковим туром. Система Макмагона застосовується тоді, коли в турнірі беруть участь гравці дуже різного рівня гри.

Часто на турнірах з петанку використовуються змішані системи.

Швейцарка+плей-оф застосовується для одно-дводенних турнірів з великою кількістю команд. Спочатку проводиться 3-6 кілька кругів швейцарки де і визначається учасники плей-оф.

Групи+плей-оф застосовується на турнірах з невеликою кількістю учасників, але більшою, щоб встигнути зіграти кожен з кожним. Учасники діляться на групи в яких грають колжен з кожнем. 1-2 місця з груп виходять в плей-оф.

Основне джерело wikipedia.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *